Onze nieuwe ambassadeur: Pieter Jouke

Foto: Thierry Schut
Pieter Jouke is cabaretier, televisiepresentator en schrijver. Zo schreef hij onder andere voor collega-cabaretiers, de televisieprogramma’s De Wereld Draait Door, Koppensnellers en Zondag met Lubach. Pieter heeft een kritische blik op diverse onderwerpen die de maatschappij bezighouden. Dat geldt ook voor de situatie van asielzoekers en statushouders in Nederland.
In 2024 hebben Pieter en zijn vrouw via Takecarebnb een jongen uit Syrië in huis opgevangen. Hierover, en over de gevolgen van de asielplannen van het kabinet Wilders, is hij geïnterviewd in De Nieuws BV (luister het interview hier terug). “Dat we konden afspreken dat het ook echt voor drie maanden zou zijn maakte het voor ons heel overzichtelijk.”
Geweldig dat Pieter zich nu als ambassadeur wil inzetten voor Takecarebnb!
“We hebben twee keer een mogelijke gast afgewezen omdat er geen klik leek te zijn. De matchmakers van Takecarebnb accepteerden dat. We voelden ons op geen enkel moment onder druk gezet. De derde keer was het raak. En het is eigenlijk nog steeds raak tussen ons en onze gast.”
Website: www.pieterjouke.nl